W wielu przypadkach łożyska toczne nie są w stanie sprostać wymaganiom, które są stawiane przed nimi, mimo wielu różnych typów, wersji i rozmiarów. Niektóre cechy łożysk tocznych dyskwalifikuje ich w uwzględnieniu w fazie definiowania zasad budowlanych. Te funkcje to między innymi, duża waga, duży przekrój (łożysko zamknięty rozmiar pair), ograniczenia wymiarowe (seria wymiar), stosunkowo trudny montaż i demontaż oraz ARUNKI mieszkaniowe (oddziałujących ze sobą części), konieczność nadzoru ciągłego lub okresowego - dodatkowa smarowanie i stosunkowo wysoka cena, zwłaszcza łożysk z budowy bardziej złożonych. W ostatnich latach kolejny oddział łożyska mocowania został znacznie rozbudowany, a mianowicie łożyska ślizgowe, które znajdują zastosowanie w jeszcze bardziej wszystkich gałęziach współczesnego przemysłu.

Można je podzielić na dwie zasadnicze grupy:

łożyska ślizgowe przegubowe - Ta grupa jest reprezentowana przez GE typu łożysk ślizgowych i kończy pręt SA i SI-type - obciążenie jest przenoszone przez parę własnych powierzchni trących tych łożysk 
• łożyska ślizgowe - jedna z powierzchni trących zawsze należy do urządzeń interakcji z łożyskiem - wiele wariantów są dostępne, począwszy TUP i TUF przesuwne rękawy aż do TUW podkładki ślizgowe i przesuwając Lates o różnych kształtach i rozmiarach.

 

SERIES DIMENSION

511 .. 512 .. 513 .. 514 .. - Jednokierunkowym jednorzędowe 
• 532 .. 533 .. 534 .. - Jednokierunkowym jednorzędowa, jeden kulisty pierścień zewnętrzny 
• 522 .. 523 .. 524 .. - Dwukrotnie kierunek dwurzędowe 
• 542 .. 543 .. 544 .. - Dwukrotnie kierunek dwurzędowe - oba pierścienie zewnętrzne są kuliste

W wersji łożyska kulistego wyposażonego pierścienia lub pierścieni używamy sferyczne podkładki następujących serii:

U2 .. U3 .. U4 ..

Jeśli dostarcza się oznaczenie podkładkę wraz z symbolem łożyska dodamy "U" na końcu symbolu. Jeśli podkładka jest indywidualna część, cytujemy U2 lub U3 .. .. a następnie symbol średnicy wewnętrznej, np. łożyska z podkładką: 53209 U, spryskiwaczy sam: U209.

DOKŁADNOŚĆ DIMENSION

Średnia klasa dokładności dla łożysk kulkowych wzdłużnych jest P normalny klasy. Najwięcej typów są dostępne w P6 oraz dokładności P5 klas.

STRUKTURA

Wszystkie rodzaje łożysk kulkowych wzdłużnych są zdejmowane. Jednokierunkowym łożyska wzdłużne składają się z wewnętrznego pierścienia na wałku, i pierścień zewnętrzny łożyska osadzone w montażu i klatki z kulkami. Dwukrotnie kierunek łożyska składają się z wewnętrznego pierścienia na wale, a dwie zewnętrzne pierścienie łożyska osadzone w montażu i dwie klatki z kulkami. Pierścienie zewnętrzne łożysk kulkowych wzdłużnych może mieć alternatywnie płaską lub kulistą powierzchnią montażową.

 

 

Łożyska kulkowe są używane do zastosowań precyzyjnych w różnych rynków, w tym lotnictwo, rolnictwo, budownictwo, zdrowie, obrabiarki i przemysłu ogólnego.

 

 

 

 

 

SERIES DIMENSION

jednorzędowa jednokierunkowym - 617 .. 618 .. 628 .. 638 .. 619 ..160 .. 60 .. 630 .. 161 .. 62 .. 622 .. 632 .. 63 .. 623 .. 633 .. 64 .. 
• dwurzędowe podwójnie kierunek - 38 .. 39 .. 30 .. 32 .. 33 .. 
• jednorzędowa dwukrotnie kierunek - Q19 .. Q10 .. Q12 .. Q2 .. Q3 ..QJ19 .. QJ10 .. QJ12 .. QJ2 .. QJ3 ..

STRUKTURA

Jednorzędowe kątowe-kontaktowe jednokierunkowym promieniowe łożyska nie są rozłączne i składają się z pierścienia zewnętrznego, pierścienia wewnętrznego oraz klatki z kulkami. Klatka kieruje na pierścieniu wewnętrznym ("B", po wyznaczeniu klatki) lub na pierścieniu zewnętrznym ("" po wyznaczeniu klatki) lub wyłącznie na kulki (litera nie po wyznaczeniu klatki). Podstawową cechą różnicowanie łożyska kulkowe skośne od zwykłych łożysk kulkowych jest inna konstrukcja wewnętrznej toru przewodnikiem pierścienia zewnętrznego. Tor jest umieszczony osiowo w jednym kierunku. Dzięki temu takie łożyska fakt wykonania dokładnie znaczne obciążenia osiowe w tym kierunku.

Możemy odkładać kilka marek z przewodnikiem śladami łożysk conformably do swoich kątów kontaktowych:

25 ° - lub AC lub oznaczenie E Za łożyska symbol 
• 26 ° - AA Oznaczenie Za łożyska symbol 
• 40 ° - oznaczenie B Za łożyska symbol 
• 15 ° - oznaczenie C Za łożyska symbol 
• 12 ° - oznaczenie CA Za symbolem łożyska - specjalne szybkie wersje 
• 10 ° - oznaczenie CB Za symbolem łożyska - specjalne wersje szybkich

Seria Dimension są w bezpośrednim stosunku do kąta 
wewnętrznego toru:

dla wąskiej i światła serii jako 718 .., 719 .., 70 .. kąty A i C są najczęściej używane, np. 7016 ATBP4, 7000 CTBP4, 
• dla średnich 72 .. Seria kąty A, B, C są stosowane, np. 7206 B, 7210 C, 7209 ATBP5, 
• dla szerokiej i ciężkich serii co 73 .., 74 .. korzysta się najczęściej kąt B, np. 7322 BM.

SERIES DIMENSION

10 .. 12 .. 13 .. 14 .. 22 .. 23 .. - Otwór walcowy 
• 12 .. K 13 .. K 22 .. K 23 .. K      
  - otwór stożkowy o zbieżności 1:12 
• 112 .. 113 ..          
- poszerzony pierścień wewnętrzny 
• 115 .. - Łożysko specjalnym rękawie, stożek 1:15

STRUKTURA

Wahliwe łożyska kulkowe są nierozłączne. Mają dwa rzędy kulek i kulistą bieżnię pierścienia zewnętrznego, co pozwala wyrównać oba pierścienie sobą swobodnie. Nie są samonastawne łożyska cylindryczne lub stożkowe otworu 01:12 stożek wersji otwartej i zamkniętej w jednej (2RS). 112 - i 113-series posiadają szeroki pierścień wewnętrzny, dodatkowo wyposażony cięć montażowych.

SERIES DIMENSION

jednorzędowe - 617 .. 618 .. 628 .. 638 .. 619 .. 160 .. 60 .. 630 .. 161 ..62 .. 622 .. 632 .. 63 .. 623 .. 633 .. 64 .. 
• dwurzędowe - 42 .. 43 .. 
• magneto - E.. Bo .. L.. M..

SCTRUCTURE

Radial kontakt jednorzędowe i dwurzędowe łożyska kulkowe są nierozłączne i składają się z pierścienia zewnętrznego, pierścienia wewnętrznego oraz klatki z kulkami. Są to przede wszystkim, przystosowane do pracy z dużą prędkością obrotową, a przeznaczony do przenoszenia obciążeń promieniowych. Łożyska kulkowe może zwykle przesyła małych ładunków, w wąskim zakresie, w kierunku osiowym, zwłaszcza podwójnie łożysk.

One rangę wśród najczęściej stosowanych łożysk tocznych ze względu na swoją prostą budowę, liczne warianty budowy i niskich cen. Łożyska kulkowe do iskrowników przegap jednej z warg na pierścieniu zewnętrznym i dlatego są demontowalne. Ta funkcja umożliwia oddzielne montaż obu pierścieni.

WARIANTY KONSTRUKCYJNE

W zależności od potrzeb głęboko rowkowe łożyska mogą być dostarczane w różnych wariantach konstrukcyjnych, np. przy zmniejszonej lub zwiększonej odprawy, z wyższych klas dokładności lub specjalnych klatkach przystosowanych do pracy z dużą prędkością obrotową.

Ponadto głęboko rowkowe łożyska kulkowe produkowane są w wielu wariantach konstrukcyjnych, co pozwala na znaczne uproszczenie lub poprawy łożyskach zamkniętych pary stosowanych w maszynach i instalacjach. Najlepszym przykładem może być zastosowanie łożysk z tarcz typu ZZ stalowych lub 2RS typu uszczelki gumowe w rowek lub typu n do mocowania pierścienia zewnętrznego łożyska w montażu w kierunku wzdłużnym za pomocą R typu ring. Łożyska z dwóch stalowych tarcz lub dwoma uszczelkami są wypełnione przez producenta wraz z odpowiednią ilością smaru plastycznego, który zrobi dla całego życia łożyska w normalnych warunkach eksploatacji.

Do zastosowań specjalnych jeden produkuje także łożyska z apered otworu 1:12 stożkiem do mocowania ich z tulei łożyskowych. Oraz agresywnych łożysk środowiskowych wykonanych ze stali kwasoodpornej (oznaczenie SS Za łożyska symbol) są używane.